گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری

گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری

گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری

دسته: کارآموزی

بازدید: 12 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 13 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 25

گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در 25 صفحه ورد قابل ویرایش
فصل اول : مقدمه

اینجانب .............. قبولی سال ..........رشته حسابداری و حسابرسی مركز امور مشاوران حقوقی ، وكلا و كارشناسان قوه قضائیه با شماره پرونده 4592 و پرونده آموزشی شماره 1719 طبق ابلاغیه شماره 835/ك/آ/1719 مورخ 5/3/ و 83/ك/آ/1719 مورخ 8/6/ برای انجام دوره كارآموزی 6 ساله به شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی ورزی معرفی شدم .

لازم به ذكر است كه اینجانب پس از قبولی در امتحان كتبی بر اساس ماده 187 قانون برنامه سوم اقتصادی اجتماعی كشور ( ب منظور اعمال حمایتهای لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه ، به قوه قضائیه اجازه داده می شود تا نسبت به تأیید صلاحیت فارغ التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس مؤسسات مشاوران حقوقی برای آنان اقدام نماید . حضور مشاوران مذكور در محاكم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیر دولتی برای انجام امور وكالت متقاضیان مجاز خواهد بود . تأیید صلاحیت كارشناسان رسمی دادگستری نیز به طریق فوق امكان پذیر است .

آیین نامه اجرائی این ماده و تعیین تعرفه كارشناسی افراد مذكور به تصویب رئیس قوه قضائیه خواهد رسیدن و با توجه به رشته تخصصی خود با سابقه كار حدود 10 سال در مؤسسات حسابرسی و حسابداری و همچنین شركتهای مختلف در تاریخ 5/3/ شروع به انجام دوره كارآموزی در شركت ما در تخصص صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی نموده .

فصل دوم : آشنائی با فعالیتهای شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی و چارت سازمانی آن

شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی از تبدیل شركت خدمات مهندس جهاد سازندگی سابق كه حل تصویب نامه شماره 5592/ت/43 مورخ 11/5/1368 بصورت 100% دولتی تشكیل گردید و وظیفه ، هدف آن انجام و ارائه خدمات مهندسین مشاور در رشته های نقشه برداری و فتوگرامتری ، آبخیزداری ، آبیاری و زهكشی ، طراحی ساختمان طراحی نیروگاه برق ،‌آبی ، مطالعات راه سازی ، ژنتیك ، آزمایشگاه مكانیك خاك ، برنامه ریزی منطقه ای ، خط انتقال آب و ... بوده كه با توجه به شروع كار این شركت از سال 1369 بیش از 2000 پروژه مطالعاتی و عملیاتی به انجام رسانده و هم اكنون نیز با عنایت به تغییر وظایف شركت فوق همچنان وظیفه اتمام پروژه و تعهدات قبلی را نیز برعهده دارد . با تغییر سیاستها و كاهش تصدی گری دولت و با ادغام وزارت جهاد با وزارت كشاورزی شركت فوق نیز به شركت ما در تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی طبق جلسه مورخ 25/12/1381 تا 27/1/1383 و هیئت وزیران بنا به پیشنهاد شماره 16215/28/532/20/500 مورخ 2/7/1380 وزارت جهاد كشاورزی و به استناد ماده 6 قانون برنامه  سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1379 اگر در اساسنامه شركت فوق كه 100% آن دولتی بوده با سرمایه ای معادل دویست میلیارد ریال با هدف حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی و در زیر بخشهای زراعت و باغبانی دامداری و دامپروری ، جنگل و مرتع ،  شیلات و آبزیان  و صنایع و خدمات مرتبط با وظایف وزارت جهاد كشاورزی مورد تصویب قرار گرفت كه از سال 1382 شروع به فعالیت نمود و چارت سازمانی آن به شرح ذیل می باشد .


فصل سوم : فعالیتها و آموزشهای انجام گرفته  در مدت كارآموزی

الف ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژة تعهدات قبلی )

ب ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات  مالی صندوق مادر تخصصی)

ج ـ تجربیات و مهارتهای بدست آمده در طول كارآموزی

الف ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژه ها و تعهدات قبلی )

همچنان كه بیان گردید با توجه به فعالیت 12 ساله  شركت خدمات مهندسی جهاد و انجام حدود 2000 پروژه قسمتی از تعهدات آن باقی مانده بود كه به شركت مادر تخصصی انتقال یافت  و با توجه به رشته تخصصی و تحصیلی اینجانب و با عنایت به دوره كارآموزی كه متناسب با فعالیت من بوده اقدامات و وظایف ذیل توسط اینجانب به انجام

1ـ آشنایی با كلیه پروژه های انجام گرفته  و در حال انجام از طریق بررسی پرونده امور حقوقی ، مالی و فنی و برنامه ریزی كنترل پروژه

2ـ آشنایی با مفاد قراردادها از جهت بندهای شرایط عمومی و شرایط خصوصی قراردادها كه معمولاً شرایط عمومی قراردادها ثابت و شرایط اختصاصی برای هر قرارداد به خصوص تفاوت می نماید .

3ـ آشنایی با امور مشاوران و پیمانكاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور كه انتخاب و صلاحیت مشاور توسط كارشناسان آنها بر اساس ضوابط و معیارهای فنی ،  نیروی انسانی  تحصیل كرده و ماهی و تجهیزات و امكانات انجام پروژه ها صورت می پذیرد در همین راستا آشنایی با نحوه دریافت رتبه و گرید هر رشته و مطالعه كتبی و نشریات سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور كه چه كسانی صلاحیت انجام پروژه های مختلف با چه حجم ریالی ( رتبه یك تا حداكثر 340 میلیون ریال ، رتبه دو تا حداكثر 840 میلیون ریال و رتبه سه از 840 میلیون ریال به بالا ) و فنی را دارا می‌باشند.

3ـ آشنایی با فهرست  بهاء انجام كار پروژه های مختلف كه به دو سر فصل اصلی اجرایی یا مطالعاتی تقسیم گردیده و هر یك از آنها بر اساس نوع پروژه ها و دستور العمل محاسباتی چاپ شده از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور محاسبه و برای كارفرما جهت دریافت حق الزحمه ارسال می گردد .

4ـ آشنایی با چگونگی تهیه و تنظیم صورت وضعیت بر اساس كار انجام گرفت و گزارشات دفتر فنی و مدیر پروژه و استفاده از دستورالعمل فهرست بها یا چگونگی تنظیم صورت وضعیت لازم به ذكر است كه حق الزحمه برخی از قراردادها ممكن است بر اساس فهرست  بهاء محاسبه نگردد كه این در شرایط خصوصی پیمان درج گردیده و مبنای محاسباتی  بر اساس توافق به عنوان مثال نظر روز كار باشد.

5ـ آشنایی با خدمات ارائه شده از طرف كارفرما

ـ انتقال قیمت تمام شده به عملكرد سود و زیان

ـ انقال عملكرد سود و زیان به حساب و سود و زیان سال مالی

پس از بستن حسابها با توجه به رعایت اصول متداول حسابداری و استانداردهای ناظر بر گزارشهای صورتهای مالی ، باید بنحوی تهیه شوند كه ضمن ارائه تصویر مناسبی از وضعیت عملكرد شركت حداقل اطلاعات مورد نیاز استفاده كنندگان را تامین نمایند صورت حساب سود و زیان و صورت گردش وجوه و همچنین ترازنامه برای سال مالی فوق تهیه  و توسط حسابداری سازمان حسابرسی ، حسابرسی گردید .

علاوه بر كمك در واحد امور مالی از مرحله ثبت سند تا كمك در تهیه صورتهای مالی پس از بررسی و مطالعه پرونده پروژه ها به جهت طولانی شدن وصول حق الزحمه پروژه ها مسئولیت دریافت و واریز خالص حق الزحمه پروژه و همچنین بستن پروژه‌ها به جهت تغییر وضعیت شركت از جهت كسورات و واریز به حسابهای مربوطه و تهیه صورتجلسات تحویل موقت و تحویل نهایی با كارفرمایان در استانهای محل پروژه را داشته كه تا دریافت مفاصا حساب بیمه از سازمان تامین اجتماعی شعبه 9 تهران و ارسال برای كارفرما كه پس از آن 10% حسن انجام كار دریافت و به حساب شركت واریز گردیده كه آخرین مرحله تسویه پروژه بوده ادامه داشته .

ب ـ اقدامات انجام گرفته در دوره كارآموزی ( عملیات مالی صندوق ما در تخصصی) با توجه به مأموریت صندوق مادر تخصصی كه :

صندوق بنگاهی است دولتی و اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی ـ اجتماعی كشور و با طرف حمایت از توسعه سرمایه گذاری در زیر بخشهای زراعت و باغبانی ، دام و طیور ، شیلات ، آبزیان جنگل و مرتع و صنایع و خدمات مرتبط ایجاد شده است . و همچنین هدف صندوق كه

1ـ تقویت حجم و كیفیت سرمایه گذاری در فعالیتهای مرتبط با بخش كشاورزی

2ـ اعطای تسهیلات و كمك به صندوقهای تخصصی ، محصولی یا منطقه ای مرتبط با فعالیتهای بخش كشاورزی و نظارت بر چگونگی استفاده از آنها

3ـ حمایت از تولید كنندگان و فعالان بخش كشاورزی در مواجهه با موقعیتهای بحرانی

4ـ كمك به تولید كنندگان برای افزایش ظرفیتهای صادرات محصولات كشاوری و نظارت بر چگونگی استفاده از آنها

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : گزارش كارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , گزارش کاراموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , کاراموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , کارورزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , دانلود گزارش کارآموزی شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , شركت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری , شركت , مادر , تخصص , صندوق , حمایت از تو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی